Shuakhevi Hidroelektrik Santrali Projesi, Adjaristsqali Projesi çerçevesinde planlanan üç hidroelektrik santralinden bir tanesi olup Türkiye sınırına çok yakın bulunan Güney Gürcistan bölgesindeki Adjaristsqali Nehri üzerindedir. Adjaristsqali Projesi Norveç’li hidroelektrik enerji şirketi Clean Energy Group ve Hindistan kökenli Tata Power ve IFC InfraVentures konsorsiyumu tarafından geliştirilmiştir. Tamamlandığında Shuakhevi HES toplam 185 MW kurulu gücü ile Gürcistan ve Türk elektrik dağıtım sistemlerini besleyecektir. Bu projenin tüm inşaat işleri, 42.000 metrelik su tünelleri dahil, AGE İnşaat firması tarafından yapılmaktadır. AGE İnşaat bu saygın projede kullanılmak üzere Titan IS26 Beton Püskürtme Makinası ve DK16 Damperli Kamyonlarını tercih etmiştir.

Projede çalışan makinalarımız
Titan IS26 Beton Püskürtme Makinesi: 7 Adet
Titan DK16 Damperli Kamyon: 4 Adet

Avrasya Tüneli Projesi (İstanbul Boğazı Tüp Geçit Projesi) toplam 1.2 milyar dolarlık yatırım bedeli ile İstanbul’un Asya ile Avrupa yakasını boğazın tabanından birbirine çift katlı bir karayolu tünel ile bağlayacak dev bir projedir. TBM ile açılacak 3.400 metrelik Boğaz geçişinin yanında, yaklaşım tünelleri NATM metodu ile kazılacaktır. Titan TM05 Beton Mikserleri hem NATM metodu ile hem de TBM ile açılan tünellerinde hizmet vermektedir.

Projede çalışan makinalarımız
Titan TM05 Beton Mikseri: 7 adet

Marmaray Projesi, banliyö hatlarının iyileştirilmesini içeren kesintisiz, modern ve yüksek kapasiteli bir tren sistemi ile İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarını birbirine bağlayan Dünya’nın ilk kıtalararası metro hattı projesidir. Marmaray Projesi Dünya’nın en prestijli güncel altyapı projelerinden birisidir. Projenin toplam uzunluğu yaklaşık 76.000 metre olup bunun 1.400 metresini batırma tüp ve 12.200 metresini yaklaşım tünelleri oluşturmaktadır. Titan TM05 Beton Mikserleri ve DK16 Damperli Kamyonları hem NATM hem de TBM tünellerinde başarıyla hizmet vermiştir.

Projede çalışan makinalarımız
Titan TM05 Beton Mikseri: 5 adet
Titan DK16 Damperli Kamyon: 1 adet

Çift tüplü bir karayolu tüneli olan Ovit Dağı Tüneli, Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesini birbirine bağlayan Rize Erzurum karayolunun İkizdere – İspir mevkiinde bulunmaktadır. Tamamlandığında 14.700 metrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun, Dünya’nın ise 4. en uzun tüneli olacaktır. Cengiz-Makyol-ASL Adi Ortaklığı tarafında bu zorlu projenin 29.400 metrelik tünel inşaatlarında kullanılmak üzere Titan IS26 Beton Püskürtme Makinalarını seçmiştir.

Projede çalışan makinalarımız
Titan IS26 Beton Püskürtme Makinası: 5 adet

1973 yılında kurulan Bayburt İnşaat gerçekleştirdiği pek çok başarılı tünel, baraj, karayolu ve sulama gibi altyapı projeleri ile Türkiye’nin sayılı yüklenici firmalarından biri olmuştur. Şu ana kadar Bayburt İnşaat firmasında bulunan Titan IS26 Beton Püskürtme Makinaları Kop Dağı Tüneli (çift tüp 6.400 metre), İstanbul Ankara Hızlı Tren Hattı Doğançay Ripajı (çift tüp toplam 11.000 metre) ve Geminbeli Tüneli (çift tüp 4.250 metre) gibi projelerde hizmet vermişlerdir.

Şirkette çalışan makinalarımız
Titan IS26 Beton Püskürtme Makinası: 10 Adet

© 2020 TİTAN LTD. | SEO by ElCapitan | All rights reserved.

YUKARI